Sekce webu:

Naše akce:

Dálkový pochod Dálkový pochod Krušnohorské šlápoty
Úklid Bezručáku Každoroční jarní úklid Bezručova údolí
Noční výsadek Noční výsadek chomutovských skautů
Betlémský autobusBetlémský autobus - Betlémské světlo v Chomutově a Jirkově

Naše středisko:

Stránky skautského střediska Český lev Chomutov
 

Odkazy:

stránky muzea "Na Kočičáku"
 

 

Pomáhají nám:

Statutární město Chomutov
 
Akce je realizována za finanční podpory statutárního města Chomutova

 

 

Ročník 2015

Trpa vedle vítězného sněhuláka na Kočičáku.. Silvestrovský výšlap na Kočičák byl již sedmý v pořadí – a sedmička je opravdu šťastné číslo! Bylo dosaženo nejvyšší návštěvnosti v historii – přišlo rekordních 312 účastníků – pokud jsme je dokázali spočítat. Ne každý si zašel do skautského stanu pro diplom – podle počtu vydaných kusů pořadatelé totiž určují návštěvnost.

Sedmý ročník přinesl i pár novinek. Byla vyhlášena soutěž o největšího ručně postaveného sněhuláka – sníh ovšem nebyl žádný a tak přišly ke slovu alternativy. Na bunkru se objevili dva sněhuláci, vyrobení z papíru, jedna účastnice přišla sama za sněhuláka včetně nosu z mrkve. Cenu ovšem dostal sněhulák papírový, přece jen byl o něco větší…
Druhou novinkou bylo nezvyklé vystrojení pevnůstky - netradičně vyzbrojená a vystrojená pevnůstka z roku 1937 s „oživenou" osádkou vojáků 46. pěšího pluku, byla pojatá jako oslava Silvestra v pevnosti. V pravidelných intervalech kontroloval osádku pevnosti velící důstojník a vždy našel u posádky nějaké nesrovnalosti. U vchodu do bunkru byla z jedné strany ukázka vojenské světnice právě na Silvestra, na straně druhé se vesele ve větru třepetalo na šňůře pověšené prádlo vojáků. Atmosféru pak dokreslil příjezd historického štábáku Praga V3S – ten sice do roku 1937 nepatřil, ale k celému silvestrovskému ležení se výborně hodil.
Méně důležité novinky v kostce: vojáci přespali v bunkru už z 30.12., rozšířili jsme provozní dobu akce už od 11:00 a všechny stavby byly realizovány už den předem.
První návštěvníci začali na Kočičák proudit již v deset hodin, občerstvovací stan jsme tedy otevřeli už 10:40. Jako vždy byl nabízen červený svařák, čaj, grog, utopence, vuřty a polopárky k opečení a obvyklá specialita – chleba se sádlem, který si každý mohl posypat cibulí a domácími škvarky, případně zakousnout kyselou okurku. Vedeni loňskou zkušeností, kdy bylo všeho málo, jsme letos připravili množství výrazně navýšené. Nicméně ani to nestačilo a bylo nutno dvakrát zajet do obchodu doplnit komodity. Ono těch lidí bylo opravdu hodně, a na konci opravdu nezbylo mimo pár krajíců suchého chleba vůbec nic.
Počasí bylo nádherné, byť bez sněhu. Ale aspoň trošku mrzlo, takže jsme si nepřipadali jako v prodloužení babího léta. A jsme rádi, že přišlo tolik lidí – je vidět že se výšlap dostal do povědomí občanů Chomutova! Organizátoři se těší na letošního Silvestra, kdy přijde určitě ještě víc lidí – už snad jen proto, že to bude v sobotu.
Výšlap podpořilo statutární město Chomutov v rámci projektu Skauti občanům Chomutova.

Fotky z akce jsou na Rajčeti.

 

Žádná fotogalerie z tohoto ročníku nebyla nalezena